Gloria, primul esec stagional | CSM Resita, victorie la Buzau

Gloria Buzau esecDupa patru etape fara infrangere, fotbalistii Gloriei au fost invinsi, pe teren propriu, sambata, 26 septembrie 2020, de CSM Resita, in etapa cu numarul 5 din esalonul secund. Oaspetii s-au impus cu scorul de 1-0(1-0) datorita golului reusit de Bus din lovitura de la 11 m, cu doar trei minute inainte de finalul primei reprize. Astfel, buzoienii sufera primul esec in actualul sezon dupa ce in rundele anterioare inregistrasera un succes si trei rezultate de egalitate.

Citește mai departe...

Cupa Romaniei | Metalul trece dramatic de CS Blejoi

fotbal BuzauMetalul Buzau s-a calificat in turul 3 al Cupei Romaniei dupa ce a trecut pe teren propriu de formatia prahoveana CS Blejoi, marti, 22 septembrie 2020, in urma executarii loviturilor de departajare, 7-6, dupa 2-2(1-1) dupa 90 de minute si prelungiri.

Buzoienii s-au vazut condusi pe tabela inca din startul partidei, dar au reusit egalarea aproape imediat, Pavel min. 12, iar la pauza s-a intrat cu scorul de 1-1.

Fotbal. Gloria, remiza de lupta la malul Marii Negre

fotbal BuzauGloria Buzau s-a intors cu un punct din deplasarea de la Farul Constanta, sambata, 19 septembrie 2020, intalnire care a contat pentru etapa a IV-a din esalonul secund.

Farul si Gloria au incheiat la egalitate, scor 2-2(2-1), dupa ce buzoienii s-au vazut condusi cu 2-0.

HC Buzau 2012, debut de senzatie in noul sezon!

HC BUZAUAflati la al treilea sezon consecutiv pe prima scena a handbalului romanesc, 'Lupii Buzaului' au facut furori in primele trei etape din Liga Nationala, in cadrul turneului de la Sf. Gheorghe desfasurat in perioada 15-17 septembrie 2020.

HC Buzau 2012 s-a impus in doua partide si a suferit un esec, la cel mai reusit inceput de sezon in elita handbalului din Romania, unde isi merita locul cu prisosinta. Buzoienii au invins in prina partida pe Dunarea Calarasi, cu care nu castigasera niciodata!, scor 21-20(10-8), iar startul cu dreptul a fost de bun augur in continuare.