Fotbalistii SCM Gloria, invinsi la Turnu Magurele

gloriaSCM Gloria Buzau a fost invinsa la Turnu Magurele, marti, 8 octombrie, in cadrul etapei cu numarul 10 din Liga 2. Liderul Turris s-a impus cu scorul de 2-1(0-0), in urma reusitelor lui Pana min. 50 si Voicu 90+1, respectiv Huiban mib. 87.

Dupa o prima repriza alba, in care Balauru, portarul SCM Gloria, a parat o lovitura de la 11 m, iar Valentin Alexandru a ratat ocazia meciului pentru buzoieni in min. 45, gazdele s-au impus in prelungiri dupa o gafa monumentala a aceluiasi Balauru care a iesit total neinspirat la o centrare. Turris Turnu Magurele a trimis un balon in bara, Valentin Alexandru a mai ratat o data incredibil, iar dupa acest esec SCM Gloria ramane cu 19 puncte cu care ocupa pozitia 4 in clasament.