Handbal - EXCLUSIV. Juniorii 1 de la LPS Buzau, victorie clara cu Steaua Bucuresti: 52-36(26-17)

handbal juniori BuzauHandbalistii juniori 1 de la Liceul cu Program Sportiv Buzau nu au intampinat probleme cu Steaua Bucuresti in cadrul etapei cu numarul 13 a Campionatului National. Buzoienii au reusit a zecea victorie stagionala, sambata, 23 noiembrie 2019, scor 52-36(26-17), si continua cu brio cursa catre fazele avansate ale competitiei. Oaspetii nu au reusit sa reziste decat in primele minute ale disputei, 3-3 in min. 6. A urmat tavalugul baietilor lui Bogdan Constantin care au dus scorul la 7-3 min. 10 si 18-10 min. 24. LPS Buzau a continuat asaltul la poarta bucurestenilor si in repriza secunda pe care au dominat-o la fel de clar. Tabela s-a modificat la 35-23 min. 40, 43-25 min. 46 si 50-36 min. 58, iar victoria gazdelor s-a produs firesc si pe deplin meritat.

Lotul LPS Buzau in partida cu Steaua Bucuresti: Mihai, Oprea - portari, Habara 1, Pancescu 10, Alexandru, Gurau 2, Masgras 6, Gheorghe 7, Serbanica 9, Petrut 5, Negoita 12, Filip, Odagawa. Antrenor, Bogdan Constantin.