Metalul Buzau termina turul in forta, 2-1 la Medgidia!

Metalul BuzauDupa cum si-au obisnuit suporterii, elevii lui Vali Stan sunt greu de invins pe teren strain si incheie turul sezonului competitional 2019-2020 cu o victorie in deplasare. Metalul Buzau s-a impus la Medgidia, sambata, 30 noiembrie, scor 2-1(0-1), la capatul unui sezon in care formatia buzoiana a fost mult mai puternica in deplasare decat pe teren propriu.

Deplasarea de la Medgidia nu a fost una simpla, dar buzoienii au revenit in joc dupa ce au fost condusi la pauza. Stan min 50 si Oprea min. 82 au semnat reusitele oaspetilor, si mai trebuie remarcat faptul ca portarul Toader a parat o lovitura de la 11 m la scorul de 1-0, prin care gazdele se puteau desprinde pe tabela. Asadar, victorie pretioasa pentru Metalul care in pauza de iarna ocupa locul 8 in clasament, cu 23 de puncte.