Gloria, succes important la Cluj Napoca. Miercuri, intalnire soc cu CSM Bucuresti

SCM Gloria BZBuzoiencele au suferit o repriza in deplasarea de la Cluj, duminica, 26 ianuarie, in etapa cu numarul 14 din Liga Nationala de handbal feminin. SCM Gloria Buzau s-a impus cu 29-27(13-13), dupa ce gazdele au oferit in primul mitan o replica consistenta. CSU Cluj a condus cu 7-5 si 11-9, dar fetele lui Ovidiu Mihaila si Romeo Ilie au reusit sa egaleze dupa primele 30 de minute si au castigat in final trei puncte extrem de pretioase.

Urmeaza, miercuri, 29 ianuarie, o noua intalnire de foc pentru SCM Gloria Buzau, care, dupa ce a tinut in sah SCM Rm Valcea(n.r.26-26), are ocazia sa obtina un alt rezultat remarcabil. CSM Bucuresti nu mai are nevoie de prezentare, iar partida care se va juca, de la ora 18.00, in Sala Sporturilor Romeo Iamandi se anunta capul de afis al etapei cu numarul 15.