New News Buzau header

O nouă victorie a 'lupilor'! CSM Oradea - HC Buzău 2012 31-36(16-19)

HC Buzau 2012HC Buzău 2012 a câștigat extrem de clar în deplasarea de la Oradea, sâmbătă, 1 octombrie 2022, în etapa a 6-a din Liga Națională de handbal masculin.

Startul partidei a fost extrem de echilibrat, 'Lupii' au fost conduși cu 3-1, au trecut apoi în avantaj pentru 7-6, Oradea a trecut din nou în față, 10-9 și 11-10.

HC Buzău 2012, clar trupa mai valoroasă, a reușit să modifice tabela in favoarea ei, 17-14, iar la pauză a intrat cu avantaj de trei goluri, 19-16.

Repriza secundă aduce trupa oaspete în prim-plan, 27-21 și 29-23, iar victoria a venit în mod logic.

Băieții lui Gabriel Armanu și Bogdan Constantin au reușit o victorie importantă și bifează al treilea succes stagional, iar 'Lupii Buzăului' urcă pe locul 8 cu 9 puncte înainte de terminarea celorlalte meciuri ale etapei.

Runda viitoare, HC Buzău 2012 primește vizita celor de la Minaur Baia Mare, miercuri, 5 octombrie 2022, de la ora 18.00, la Sala Sporturilor Romeo Iamandi.